DERS SAATLERİ SEÇİMİ
İngilizce kursu araştırmalarımızda karşımıza çıkan önemli konulardan birisi ders saatleri seçimidir. Bu başlık, uzun döneme yayılmış be planlanmış bir eğitim sürecinde yaşantımızı olumlu veya olumsuz etkileyebilir.

Bu konuda kendi şartlarımıza en uygun olan programları seçmeli ve yönlendirmelere kulak asmamalıyız. Araştırmalarımız sırasında sorabileceğimiz bazı başlıkları sıralandıralım.

 • Ders programları haftanın kaç günü vardır ?
 • Hafta içi ve Hafta sonu olarak ayrılan programlar mevcut mudur ?
 • Ders saatleri ne kadar sürüyor ?
 • Haftanın kaç günü ve günde kaç saat eğitim alıyorum ?
 • Bir kur ne kadar sürede tamamlanıyor ?

 • Bu soruların cevapları karşısında iş, aile, okul veya sosyal yaşantımıza en uygun olan programları seçmeliyiz. Deneyim ve tecrübelerimize göre, zihnimizin en dinç olduğu saatleri seçmek ve kendimizi eğitimlerimize %100 performans ile motive etmek için özen göstermeliyiz.

  Haftada sadece 1 gün olan programların eğitim süreci ve verimliliği açısından çok faydalı olmadığını düşünüyoruz. En az 2 gün veya daha yoğun olarak 4 gün olarak düzenlenen programların bizim açımızdan faydalı olduğuna inanmaktayız. Ayrıca , 1 gün içerisinde 4 veya 3 ders şeklinde alınan eğitimlerin daha başarılı sonuçlar verdiğini bilmekteyiz.

  Hem ekonomik, hem verim açısından, hafta içi sabah veya öğlen saatlerinde işyerinde, okulda veya meşgul olmayan kişileri hafta içi sabah programlarına yönlendirmeye çalışıyoruz. Verimlilik ve zamanı doğru kullanmak adına uygun bir program olacaktır. Çalışan veya hafta içi günleri müsait olmayan kursiyer adayları için en doğru zaman hafta sonu sabah veya hafta içi akşam programları olabilir. Haftanın 4 veya 2 günü şeklinde oluşturulan bu programlar ile birlikte İngilizce eğitimimizi ortalama olarak 8- 10 hafta arasında 1 kur olarak tamamlayabiliriz.

  5 kur eğitim anlaşması yapan bir kursiyer, seçmiş olduğu program dahilinde ortalama olarak 40–50 hafta arasında İngilizce eğitimi sürecinin tamamını bitirebilir.

  Unutmayalım ki, yabancı dil öğrenmek disiplin ve özveri gerektiren bir alandır. Bu alanda gereken desteği kurum olarak vermek bizim görevimizdir. Kursiyer olarak sizin göreviniz ise, ders saatlerinde eğitimleri kaçırmamaya özen göstermek ve yapılan dersler üzerinden tekrarlar yapmaktır.

  Ders saatleri ve eğitim programları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen kurumumuz ile iletişime geçiniz.